vajinismus tedavisi nedir

Vajinismus sebebiyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken yalnız mesele haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik önemli cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin bir kez tabu olması, cinsî eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hatalı bilgiler, fiziki sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini bile tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi evet da seksüel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ adı verilen pelvik aya kaslarını kasarak ilişkiye engel olması ile oluşan, psikolojik kökenli müşterek seksüel görev bozukluğudur. bayan cinsî ilişki sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik kaide kaslarını orada bir kez engel varmışçasına kasarak ilişkiye bariyer olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit katıksız sebebi olduğuna, lakin altta yatan psikolojik sebeplerden en kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel temas sırasında refleks şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hem de göl ayağı parmaklarına denli yaygın birleşik şekilde görülebilir. bütün bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsel bağ ile müteallik yerleşmiş birtakım negatif düşünceler yüzünden kadın, bağlantı sırasında eşine icazet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, çok bir kez ifadesi olan seksüel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya kez açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna sebep olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok hususi sadece bahis olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin bu web sitesi evlat konusunda edisyon yapmaları nedeniyle yalnız jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde seksüel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu göre birçok referans hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı çağ geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir yalnız sorun olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU ETKİLİ OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal ve seyrek de fiziksel tutulmak gibi ikiye ayrılabilir. Nadir maddeye sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, mebiz kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret seçenek görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. erdenlik zarının mukaddes olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bikir zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazen kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe sebebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin eş tabu olması, eşeysel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanlış seksüel bilgiler de vajinismus gelişmesinde hayli mühim nedenlerdir. Ülkemizde toy kızların çoğu bekâret zarının patlayacağı, çok ziyade acı çekeceği, çok ziyade nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler maksadıyla olduğu, eşeysel hoşlanma duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi hata bilgilere sahiptir. Bu hata bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini ispatlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN ACI SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zorla evlendirilme, bağlantı okunuşu evlilik problemleri, eşe karşı duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus başta yaşamış olmak amacıyla müteaddit ruhsal sorunlara illet olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *